D±b B±kowo - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Kujawiak Sukowy - MPK Noteć Inowrocław 1:4
  • Iskra Sikorowo - Cukrownik Tuczno 2:1
  • Grom Ostrowo - Fregata Polanowice 5:2
  • Kolorowi Krusza Zamkowa - Orłowianka Orłowo 3:1
  • Tarant Wójcin - LZS Wielowie¶ 3:0

zalogowanych i 1 go¶ć

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Historia klubu

Ludowy Zespół Sportowy

DˇB BˇKOWO

D±b B±kowo (rok założenia 1960) jest jedn± z trzech drużyn z gminy D±browa Biskupia (obok Huraganu Sobiesiernie i Wolanki Wola Stanomińska), które na przestrzeni ostatnich trzydziestu paru lat rywalizowały na ligowych boiskach. Wszystkie te drużyny powstały przy miejscowych Zakładach Rolnych. Do dzi¶ przetrwał jedynie D±b. Debiut zespołu w rozgrywkach zwi±zkowych (wówczas OZPNu Bydgoszcz) datuje się na sezon 1987/88, gdy to D±b przyst±pił do rywalizacji w Klasie C. Pierwszy mecz piłkarze z B±kowa rozegrali w Tucznie z Cukrownikiem i przegrali 0-6. Na historyczne zwycięstwo (wybiegane na boisku) trzeba było czekać aż do IX kolejki, wówczas to D±b pokonał w Lubostroniu miejscow± Jutrzenkę 3-1. Rok póĽniej D±b B±kowo wygrał "ceklasow±" batalię i przez następne dziewięć lat walczył w Klasie B, będ±c w sezonie 1994/95 o krok od awansu do Klasy A (na mecie rozgrywek bogatsza w punkty okazała się jedynie drużyna Błękitnych Cie¶lin). W sezonie 1998/99 znów trzeba było toczyć boje na boiskach Klasy C. Na szczę¶cie po raz ostatni. Dwa największe sukcesy w historii b±kowskiego klubu to zajęcie pierwszego miejsca w Klasie B (w sezonie 2003/2004), gwarantuj±cego awans o jeden szczebel w ligowej hierarchii, oraz dziewi±ta pozycja w Klasie A w ubiegłym sezonie; najlepszym snajperem drużyny został (obecnie również najskuteczniejszy zawodnik Dębu) Dawid Olejniczak - strzelec dwunastu goli. Aktualny sezon jest już szóstym z rzędu sezonem Dębu w Klasie A (w tej klasyfikacji D±b ustępuje jedynie LZSowi ¦wi±tkowo - Cerekwica, który to już po raz trzynasty z rzędu walczy o aklasowe punkty).

Najwyższe zwycięstwo i porażka Dębu w historii klubu:

D±b - LZS Racice 12-1 (wiosna 2002)

BrzyskoRol Brzyskorzystewko - D±b 16-1 (jesień 2005)

Trzeba jeszcze nadmienić, że debiut piłkarzy Dębu w 1987 roku nie stanowi pocz±tków zorganizowanej piłki nożnej w B±kowie. W latach sze¶ćdziesi±tych i siedemdziesi±tych w rozgrywkach tzw. "elzetesowskiej" ligi powiatowej startowała drużyna LZSu B±kowo, rywalizuj±c między innymi z zespołami LZS Chełmce, LZS Gnojno, LZS Piaski czy LZS Wierzchosławice. Poniżej tabelka końcowa Powiatowej Klasy C (pionu LZS) z sezonu 1971/72.

1.LZS Wielowie¶              14   23   59-14
2.LZS B±kowo                 14   21   36-16
3.LZS Palczyn                14   20   44-19
4.LZS Gnojno                 14   18   38-34
5.LZS Wierzchosławice        14   10   24-33
6.LZS Markowo                14   10   18-35
7.LZS Pławinek               14    8   14-37
8.LZS Rojewice               14    2    5-50

od 2003 roku w A klasie

www: http://dabbakowo.futbolowo.pl/dabbakowo/

NASZE SUKCESY LIGOWE:

- 9. miejsce w Klasie A (2008/09)

- szósty sezon w Klasie A

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MPK Noteć InowrocławD±b B±kowo/D±browa Biskupia
MPK Noteć Inowrocław 1:2 D±b B±kowo/D±browa Biskupia